تسهیلات معاونت پژوهش و فناوری جهت حمایت از ثبت اختراعات

آخرین به روز رسانی دوشنبه, 25 آبان 1394 09:54


قابل توجه مخترعین  گرامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

با سلام

به اطلاع می رساند معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه از مالکیت فکری محققینی که ایده های خود را به اجرا گذاشته و نمونه سازی کرده اند حمایت می نماید.

اولین گام این حمایت، پشتیبانی از محقق به منظور انجام ثبت اختراع در داخل و خارج کشور می باشد. معاونت پژوهش و فناوری، تا 70% هزینه مشاورین ثبت اختراع داخلی را از طریق دو کارگزار طرف قرارداد پرداخت می نماید . فرم درخواست ثبت اختراع داخلی- مشاهده هزینه های ثبت و  معرفی دو کارگزار

 

امتیاز ات اختراع در آیین نامه ارتقای اعضاء هیات علمی (مهر ماه 91 ):

ماده3، بند 9:

اختراع یا اکتشاف ثبت شده در داخل و یا خارج با تایید علمی مراجع ذیصلاح وزارتین متبوع

هر اختراع و اکتشاف و تعیین توالی ژن و تولید محصولات کاربردی ثبت شده در مراجع قانونی داخل کشور پس از تایید معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از 0.5 تا 5 امتیاز

و در صورت ثبت بین المللی پس از تائید معاونت از 1 تا 10 امتیاز و حداکثر تا 20 امتیاز.

قابل توجه اعضاء محترم هیات علمی:

چنانچه قصد دارید از امتیاز اختراع و نوآوری در ارتقاء استفاده نمایید، بایستی ضمن ارسال تقاضای خود به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، فرم های مربوطه را از آدرس ذیل دانلود و تکمیل نمایید.

http://hbi.ir/forms/newsdetails.aspx?Id=7717&hbsId=0&category=1&templateid=0

معاونت پژوهش و فناوری از سه اختراع محققین توسط شرکت های کارگزار حمایت می نماید. ادامه حمایت مشروط به تجاری نمودن حداقل یکی از سه اختراع قبلی می باشد.

مخترع می تواند جهت تجاری سازی اختراع خود شخصا یا  از طریق تسهیلات قابل ارائه در مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه اقدام نماید.

اطلاعات تکمیلی در سایت مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه

http://v-research.mums.ac.ir/index.php/dht

شماره تماس : 38452473