نصب و راه اندازی پیشرفته ترین تجهیزات در مرکز جامع مهارتهای بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با نصب و راه اندازی پیشرفته ترین دستگاه های کمک آموزشی در مرکز جامع مهارتهای بالینی و فناوریهای نوین آموزشی این دانشگاه، امکان برگزاری کارگاه های آموزشی در سطح فوق تخصصی و تخصصی در این مرکز فراهم شده است.

دکتر محمد اعتضاد رضوی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی کشوری جراحی عروق در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار کرد: با خرید دو دستگاه سیمولاتور پیشرفته اعمال جراحی لاپاراسکوپیک، اعمال جراحی فیکو چشم پزشکی، شبیه ساز اقدامات اندوواسکولار و رباط بیمار نمای نسل ۵، امکان برگزاری کارگاه های عملی در سطوح تخصصی وفوق تخصصی برای گروهای مختلف نظیر جراحی عمومی، زنان، طب اورژانس، چشم پزشکی و فلوشیپ های جراحی درون بینی(لاپاروسکوپیک)، اینترونشنال رادیولوژی و کاردیولوژي، نورواینترونشن، فلوشیپ های ICUو ... در این مرکز فراهم شده است که این برنامه ها به شکل مدون در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ارتقای سطح آموزش های مهارتی در مقاطع تخصصی و فوق تخصصی، برنامه های آموزشی عملی دانشجویان مقاطع Under graduate مقاطع فیزیوپاتولوژی، کارآموزی و کارورزی پزشکی نیز همچون سنوات گذشته در این مرکز ادامه دارد افزود: با اختصاص فضای فیزیکی گسترده تر و تجهیز این مرکز مستقر در مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی امام رضا(ع)، علاوه بر بهینه سازی فضای آزمون های OSCE کشوری(صلاحیت بالینی) و دانشگاهی، از ابتدای سال ۹۸ این مرکز در اجرای برنامه های آموزشی سایر معاونت های دانشگاه(معاونت درمان و معاونت بهداشت) و سایر دانشکده ها نظیر دانشکده های پرستاری و مامایی، دانشکده علوم پیراپزشکی و دانشکده طب ایرانی و مکمل نیز پویا بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص برگزاری کارگاه آموزشی عملی ویژه دستیاران فوق تخصصی جراحی عروق کشور اظهار کرد:  در راستای ارتقای سطح آموزش مهارت های تخصصی و فوق تخصصی و با توجه به اهمیت ایمنی بیمار و کار در محیط های شبیه سازی شده در این مرکز با استفاده از  سیمولاتورهای خریداری شده ، دستیاران فوق تخصصی جراحی عروق به تمرین ماژول های مختلف آموزشی آنژیوگرافی و مداخلات اندوواسکولار پرداختند.

وی با بیان اینکه نمونه مشابه این تجهیزات و با این کیفیت در سطح کشور وجود ندارد، بیان کرد: به همین سبب با همت اعضای هیأت علمی گروه فوق تخصصی جراحی عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور استاد مدعو از دانشگاه علوم پزشکی تهران، امکان بهره برداری آموزشی از این سیمولاتور جهت سیزده نفر از دستیاران فوق تخصصی جراحی عروق از شهرهای مختلف نظیر شیراز، تبریز، اهواز، ساری و... در قالب دو ایستگاه Dry Lab(آشنایی با انواع کاتترها) و کار با شبیه ساز اندوواسکولار فراهم گردید.

  • تماس با ما
  • راهنماها