افتتاح بخش پیشرفته سلول درمانی در مرکز آموزشی،پژوهشی و درمانی امام رضا(ع)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

رییس ستاد سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی بخش سلول درمانی در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امام رضا(ع) در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر جلیل توکل افشار در حاشیه نشست ستاد سلول های بنیادی که با حضور معاون پژوهش و فناوری و جمعی از اعضای هیات علمی برگزار شد در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار کرد: این بخش به منظور هدایت پژوهش های پایه در حوزه سلول درمانی و طب بازساختی به بالین و بهره مندی بیماران با حمایت معاونت پژوهش و فناوری، دانشکده پزشکی و بیمارستان امام رضا(ع) راه اندازی می شود.

استاد گروه ایمونولوژی و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه خوشبختانه علم طب بازساختی در تمامی رشته های علوم پزشکی و رشته های مرتبط به کار گرفته می شود و ستاد مانند چتری است که تمام گروه ها را پوشش می دهد خاطر نشان کرد: این علم با سرعت بسیار قابل توجهی جای خود را در علوم پزشکی باز کرده است و انتظار می رود گروه های آموزشی به این مسئله توجه ویژه کنند.

دکتر توکل افشار با اشاره به اینکه ستاد پژوهش و فناوری سلول های بنیادی دانشگاه از سال ۹۰ در قالب ۴ کمیته راه اندازی شده است خاطر نشان کرد: توسعه زیر ساخت های لازم برای این علم و حمایت از پژوهشگران و اعضای هیات علمی برای به ثمر رساندن فاز بالینی و کاربردی سلول های بنیادی و طب بازساختی مهمترین هدفی است که در این ستاد دنبال می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: توسعه طرح های تحقیقاتی اعم از بالینی و پایه و سوق دادن به سمت بالین در راستای منفعت رساندن به بیماران، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، حمایت از دانشجویان و پیگیری مصوبات از جمله فعالیت های این ستاد به شمار می رود.  

دکتر توکل افشار با بیان اینکه دانشجویان به ویژه دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی بهترین و مهمترین پتانسیل در توسعه طب بازساختی و سلول درمانی به شمار می روند و نقش کلیدی در این زمینه دارند خاطر نشان کرد: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه از دانشجویانی که در این حوزه فعالیت می کنند در قالب ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان حمایت مالی و آموزشی می کند.

 

 

  • تماس با ما
  • راهنماها