اختصاص دو مرکز تصویربرداری برای بیماران سرپایی مشکوک به کووید-۱۹ در مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اختصاص دو مرکز تصویربرداری برای بیماران سرپایی مشکوک به کووید-۱۹ در مشهد خبر داد.

دکتر شاپور بدیعی در گفتگو با دانشکده پزشکی مشهد با بیان اینکه بیمارانی که در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه بستری هستند و یا به مراکز سطح دو خدمات ارجاع داده می شوند امکان تصویربرداری در همان محل فراهم شده است اظهار کرد: برای بیمارانی که به طور مستقیم به کلینیک ها و مطب های خصوصی مراجعه می کنند نیز دو مرکز تصویربرداری پارسیان و نور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دو مرکز تصویربرداری به تمام وسایل حفاظتی مجهز شده اند و به بیماران سرپایی خدمات رسانی خواهند کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با تدبیر رییس دانشگاه برنامه نظام ارجاع ویژه بیماران حاد تنفسی و  مشکوک به کووید-۱۹ راه اندازی شد اظهار کرد:در این روش بیماران در ابتدا به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه و پس از بررسی بر اساس چک لیست های استاندارد در صورت نیاز به مراکز سطح دو ارجاع داده می شوند.

دکتر بدیعی خاطر نشان کرد: در سطح دو خدمات، بیمار تحت ویزیت های تخصصی و تصویر برداری قفسه سینه قرار می گیرد و در صورت نیاز به بیمارستان های مورد نظر ارجاع داده می شود.

وی با بیان اینکه برخی بیماران نیز به طور مستقیم به بیمارستان ها مراجعه می کنند خاطر نشان کرد: در مراکز درمانی نیز در بخش های تریاژ بیمار تعیین تکلیف شده و در صورت نیاز به خدمات بستری به بخش های ایزوله ارجاع می شود.

  • تماس با ما
  • راهنماها