آغاز به کار دفتر پژوهش های جامع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی  مشهد از  آغاز به کار دفتر پژوهش های جامع کرونا با همکاری پژوهشگران و اعضای هیات علمی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر محسن تفقدی در گفتگو با دانشکده پزشکی اظهار کرد:  با توجه به وضعیت کنونی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا و به منظور استفاده از توانمندی اعضای هیات علمی، دانشجویان و محققین دانشگاه در موضوع بیماری کرونا، مقرر گردید دفتر پژوهش های جامع کرونا در دانشگاه مشهد ایجاد شود.

وی تصریح کرد:  به روز نمودن اطلاعات  اساتید و دانشجویان و مدیران درگیر در بحران، نقد شواهد علمی منتشر شده جهانی ،ارزیابی صحت و امکان کاربردی نمودن شواهد جهانی،  نقد و ارزیابی وضعیت موجود  بیماری ، دیده بانی و ارزیابی عملکرد مدیریت بحران ، آینده پژوهی اپیدمی کرونا با ارائه راهبرد های مرحله ای،  هدایت جامعه بخصوص شبکه های مجازی و اطلاع رسانی با ارائه شواهد درست علمی به کمیته علمی بیماری کرونا، برگزاری Teleconference و Teleworkshop ، انتشار مقاله و کتاب، اطلاع رسانی عمومی و رسانه های جمعی، تحقیقات ویروس شناسی  -ایمونولوژی -ژنتیک ، اقدامات تشخیصی- درمانی ،  مطالعات اپیدمیولوژیک - مدلینگ بیماری -بررسی ریسک فاکتور های همراه -تعیین گروه های پر خطر -مطالعات توصیفی میدانی -مطالعات کیفی با رویکرد های اپیدمیولوزی اجتماعی ، روانی و معنوی از جمله فعالیت های در نظر گرفته شده در این دفتر خواهد بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی  مشهد از اعطای امتیازات ویژه برای محققین و اعضای هیات علمی و دانشجویان فعال در این حوزه خبر داد و افزود:  طرح های ارائه شده با محوریت این بیماری نهایت در عرض ۴۸ ساعت داوری ، بررسی اخلاقی و تعیین تکلیف خواهند شد.

دکتر تفقدی خاطر نشان کرد: درنخستین روز از شروع به کار این دفتر ، ۲۰ طرح در موضوعات آزمونهای بالینی داروها روی این بیماری، مطالعات جامعه نگر ، مطالعات روانشناختی ، مطالعات تله مدیسن و ... در جلسه فوق العاده کمیته اخلاق بررسی شد.

وی افزود: دفتر پژوهش های جامع کرونا در ایام تعطیل و غیر تعطیل نیز فعال و پذیرای طرح های پیشنهادی در این موضوع خواهد بود 

  • تماس با ما
  • راهنماها