بیمارستان قائم(عج)، مرکز پشتیبان و بستری بیماران کووید-۱۹ /کاهش روند بستری بیماران کرونایی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون، این مرکز به عنوان پشتیبان و همچنین مرکز سوم ارجاع بیماران کووید-۱۹ وارد عمل شده است.

دکتر فاطمه تارا در گفتگو با دانشکده پزشکی مشهد، با بیان اینکه در این مرکز علاوه بر ارائه خدمت به بیماران غیر کرونایی، چند بخش نیز به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اختصاص یافته است خاطر نشان کرد: در این مرکز بیماران مشکوک به کووید-۱۹ در ابتدا در بخش بینابینی بستری و در صورت تایید بیماری در بخش اختصاصی کرونا و در صورت نیاز به مراقبت های ویژه به ICU منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه در دو هفته اخیر روند بستری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در این مرکز کاهش یافته است اظهار کرد: با وجود روند کاهشی اما هنوز لازم است تمامی سازمان ها، ارگان ها و به ویژه مردم در این زمینه همراهی و همکاری لازم را داشته و با رعایت بهداشت علاوه بر حفظ سلامتی خود در حفظ منابع درمانی نیز موثر باشند.

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم (عج) با بیان اینکه درحال حاضر شرایط و توسعه فناوری در جامعه به گونه ای است که بسیاری از اقدامات را می توان به شکل غیر حضوری انجام داد تصریح کرد: مردم در این مدت همکاری بسیار خوبی با سیستم بهداشت و درمان داشته اند و با افزایش اطلاعات خود در زمینه بیماری کرونا مهمترین نقش را در مدیریت و کنترل این بیماری ایفا کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه بیماران غیر کرونایی تا جایی که امکان دارد مشاوره های خود را به صورت غیر حضوری از پزشکان دریافت کنند اظهار کرد: در این راستا، مشاوره های تلفنی پزشکی و یا از طریق سامانه های پیام رسان و اینترنتی راه اندازی شده است و افراد می توانند از این امکانات برای دریافت مشاوره های غیر حضوری استفاده کنند

  • تماس با ما
  • راهنماها