راه اندازی آزمایشگاه کووید-۱۹ در بیمارستان قائم (عج)/انجام روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تست در این آزمایشگاه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه کووید-۱۹ در این مرکز در یک ماه اخیر اظهار کرد: در حال حاضر روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تست در این آزمایشگاه انجام می شود.

دکتر فاطمه تارا در نشست قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا با بیان اینکه این مرکز درمانی در ابتدای شیوع ویروس کرونا نقش پشتیبان را برای مراکز درمانی امام رضا(ع) و دکتر شریعتی داشت که با افزایش تعداد بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تعدادی از بخش های این مرکز به این دسته از بیماران اختصاص یافت خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴ بخش این مرکز به بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است و در سایر بخش ها نیز به بیماران غیر کرونایی خدمات رسانی می شود.

وی با بیان اینکه به منظور خدمات رسانی مطلوب به بیماران، اورژانس مرکزی بیمارستان درکوتاه ترین زمان ممکن راه اندازی شد اظهار کرد: در حال حاضر روزانه ۱۷۰ تا ۲۰۰ بیمار به طور روزانه به اورژانس این مرکز مراجعه می کنند که حدود ده درصد از این تعداد در بخش ها بستری می شوند.

رییس بیمارستان قائم (عج) با اشاره به اینکه تمامی بیماران مراجعه کننده به این مرکز تحت تریاژ دو سطحی قرار گرفته و از نظر بیماری کرونا نیز غربالگری می شوند اظهار کرد: برخی از بیماران علاوه بر بیماری خود به بیماری کرونا نیز مبتلا هستند که در بخش های جداگانه مورد مراقبت و درمان قرار می گیرند.

دکتر تارا تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در این مرکز بستری و تحت مراقبت های بالینی قرار دارند.

  • تماس با ما
  • راهنماها