دارندگان گروه‌های خونی «O منفی» برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی با اشاره به کاهش ذخایر خونی در استان از تمامی مردم نوعدوست خواست  با حضور در پایگاه های انتقال خون، نسبت به اهدای خون و یاری رساندن به بیماران اقدام نمایند.

دکتر عبداللهی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا و گرمی هوا، میزان ذخایر خونی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیاز فوری به همه گروههای خونی به ویژه گروه خونی o منفی در استان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا میزان اهدای خون در استان خراسان رضوی را از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داده است گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد خون توسط داوطلبان در خراسان رضوی اهدا شده است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی افزود: استان خراسان رضوی به ویژه شهر مقدس مشهد به علت حضور زائران و مسافران، سوانح جاده ای ، انجام عمل های جراحی، بیماران هموفیلی و تالاسمی جزو استان‌های اول کشور از نظر مصرف فرآورده‌های خونی به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: داوطلبان اهدای خون در صورت مراجعه به پایگاه های اهدای خون،کارت ملی و ماسک نیز به همراه داشته باشند و از آوردن همراه جدا خودداری کنند .

  • تماس با ما
  • راهنماها