بیمارستان قائم(عج) تا یک هفته دیگر به طور کامل از زیر بار بیماران کرونایی خارج می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز خروج بیمارستان قائم(ع) از مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه از زیر بار کرونا خبر داد و اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تمامی بخش های اختصاصی بیماران کرونایی ضد عفونی و به بیماران غیر کرونایی اختصاص می یابد.

دکتر شاپور بدیعی  با تاکید بر اینکه بیماری کرونا همچنان در کنار ماست و باید با توجه به این وضعیت به گونه ای برنامه ریزی شود که به بیماران غیر کرونایی نیز خدمات رسانی مطلوب شود خاطر نشان کرد: بر اساس تصمیم هیات رییسه و ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا، بخش های اختصاصی بیماران کرونایی در بیمارستان قائم(ع) از زیر بار خارج و بیماران مبتلا به کووید -۱۹ این مرکز نیز به دیگر مراکز مرجع انتقال داده می شوند.

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا  با بیان اینکه در این مدت در بیمارستان قائم(ع) علاوه بر خدمات رسانی به بیماران کرونایی به بیماران غیر کرونایی نیز خدمات رسانی می شد و تنها ۲۰ درصد از ظرفیت این مرکز زیر بار کرونا رفته بود تصریح کرد: به منظور اطمینان خاطر مردم، تمامی بخش های این مرکز ظرف یک هفته آینده پاک سازی و  تنها به بیماران غیر کرونایی اختصاص می یابد تا بیماران بتوانند از خدمات تخصصی و فوق تخصصی این مرکز بهره مند شوند.

دکتر بدیعی افزود: بیمارستان قائم(عج) یکی از مراکز مهم درمانی در شرق کشور به شمار می رود و علاوه بر خدمات رسانی به ساکنان استان به بیماران ارجاعی از سایر استان های شرق کشور نیز خدمات رسانی می کند بنابراین لازم بود که این مرکز درمانی از زیر بار کرونا خارج و تنها به بیماران غیر کرونایی اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: در صورت مراجعه بیمار مبتلا به کووید-۱۹ به این مرکز پس از ارائه خدمات اولیه در اورژانس، بیمار به دیگر مراکز مرجع کرونا برای ادامه روند درمان ارجاع می شود.

 

  • تماس با ما
  • راهنماها