حمایت های مشاوره ای غیر حضوری گروه قلب از بیماران قلبی در بحران کرونا، ارائه خدمات به صدها بیمارقلبی و عروقی مبتلا به کرونا در بیمارستانهای امام رضا(ع) و قائم (عج)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمایت های مشاوره ای غیر حضوری گروه قلب از بیماران قلبی در بحران کرونا، ارائه خدمات به صدها بیمارقلبی و عروقی مبتلا به کرونا در بیمارستانهای امام رضا(ع) و قائم (عج)

از ابتدای بحران کرونا بسیاری از  بیماران قلبی که دارای بیماری شناخته شده بوده اند بدلیل بحران کرونا از مشاوره های تلفنی پزشکان معالج قلبی بهره مند گردیده اند و بیمارانی که نیاز به حضور در مراکز درمانی داشته اند خدمات تخصصی و فوق تخصصی قلب برای آنان در حال انجام است.

دکتر محمد طیبی، متخصص قلب و مدیر  گروه قلب دانشکده پزشکی مشهد با بیان این مطلب که کرونا باعث عوارض جدی در عروق خونی بیماران  خصوصا بیماران قلبی و عروقی می گردد، خاطر نشان کرد: کرونا  یکی از بیماری های بسیار نگران کننده برای بیماران دارای بیماری زمینه ای و قلبی و عروقی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ابراز تاسف از عدم مراجعه بموقع  برخی از افراد با علائم قلبی و عروقی اظهار داشت: از ابتدای بحران کرونا بیماران را به دو سته تقسیم کرده ایم:

گروه اول بیماران قلبی شناخته شده از قبل که به صورت منظم در دوران ماقبل کرونا به پزشک مراجعه داشته اند و تحت مراقبت بوده اند، به انان تاکید می کنیم که در شرایط اوج بیماری حتی الامکان بصورت تلفنی وضعیت خود را با پزشکان معالج در میان گذارند و مراجعه به مطب ها و مراکز درمانی را مگر در موارد ضروری به حداقل برسانند و پس از شرایط پیک پیگیر اقدامات تکمیلی باشند.

گروه دوم بیمارانی که بیماری قلبی شناخته شده ندارند و باید با بروز هرگونه علائم مشکوک قلبی مانند تنگی نفس، درد سینه، اختلال هوشیاری و تپش قلب جدی سریعا با اورژانس تماس بگیرند و یا به پزشک و مراکز درمانی مراجعه نمایند، زیرا برخی از اختلالات قلبی را به هیچ عنوان و در هیچ زمانی نمی شود به تاخیر انداخت.

وی با بیان این نکته که تشخیص سریع و درمان فوری از مهمترین لازمه های درمان یک بیمار دارای مشکلات اوژانس قلبی است افزود: هر فردی با بروز علائم نظیر درد قفسه سینه، تنگی نفس جدید، تپش قلب و اختلال هوشیاری لازم است در کمترین زمان ممکن تحت درمان قرار بگیرد. قدم اول در این راه، تماس و مراجعه فوری بیمار با سیستم درمانی است.

دکتر طیبی  یادآور شد: متاسفانه بیماران زیادی را شاهد هستیم که با بی توجهی در برابر بروز علائم قلبی و تاخیر در مراجعه به پزشک دچار عوارض جدی می شوند یا متاسفانه جان خود را از دست می دهند، لذا به همه شهروندان عزیز توصیه می کنیم با بروز هرگونه درد قفسه سینه، تنگی نفس، تپش قلب و اختلال هوشیاری سریعا با اورژانس تماس بگیرند.

مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به شیوع کرونا از همه هم استانی های عزیز درخواست کرد: همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی از سلامت بیماران قلبی و عروقی، و همچنین سالمندان و مادران باردار صیانت نمایند.

  • معرفی دانشکده (تصویری)
  • تماس با ما
  • covid-19