هر نوع علائم سرما خوردگی در این فصل سال می تواند ویروس کرونا از نوع دلتا یا هندی باشد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

افراد مبتلا به ویروس کرونا هندی در این فصل سال  تمامی علائم سرماخوردگی شامل  آب ریزش بینی، گلودرد و سردرد  و حساسیت های فصلی را دارا هستند که در صورت بروز چنین مواردی در این موقع از سال احتمال اینکه به کرونا مبتلا شده باشند زیاد است.

 

دکتر رزیتا خداشاهی فوق تخصص عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این مطلب که درپیگیری علائم  ویروس کرونای هندی نباید  زیاد به دنبال تب و سرفه باشیم خاطر نشان کرد: این نوع ویروس دارای چرخش و جهش بسیار بالایی در سطح اجتماع است و بر اساس شواهد هر فرد مبتلا در کوتا هترین زمان می تواند حدود 12-8 نفر را مبتلا کند.

وی با بیان اینکه  ممکن است این ویروس  با سرماخوردگی در سایر فصل هلای سال اشتباه گرفته شود، ادامه داد: از 10 روز گذشته با مراجعه مواردی شبیه به سرما خوردگی و حساسیت های فصلی،  موارد سرپایی به بیمارستانهای استان افزایش یافته است و تقریبا شاهد افزایش میزان مراجعین در ورودی بیمارستانها هستیم و پیش بینی ما بر افزایش میزان موارد بستری در هفته های آینده در بیمارستانهاست.

این متخصص عفونی یاد آور شد: حدود 40 درصد از کل مبتلایان به کرونا در مشهد از نوع ویروس دلتاست که خطر جدی آن لود و چرخش سریع آن در سطح جامعه است و همه هم استانی های عزیز باید سعی کنند در 10 روز آینده از حضور در تجمعات و مکانهای شلوغ امتناع نمایند.

دکتر خداشاهی تصریح کرد: این ویروس در حال تغییر سویه است که متاسفانه افراد زیادی در معرض خطر این و یروس در همه گروههای سنی هستند و تاکید ما به همه مردم عزیز رعایت دستور العمل ها ی بهداشتی و صیانت از سلامت همدیگر است.

  • معرفی دانشکده (تصویری)
  • تماس با ما
  • covid-19