پیام رئیس دانشکده پزشکی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
 

اساتید ارجمند؛

دانشجویان گرامی؛ 

 همکاران محترم؛

قریب به 70 سال پیش با تبدیل آموزشگاه عالی بهداری، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه‌اندازی شد و پس از ادغام با دانشکده هنر،  پایه‌های تاسیس دانشگاه مشهد را بنا نهادند

توسعه علوم و دانش  به ویژه در حوزه پزشکی در کشورهای پیشرفته،  اشتیاق ایرانیان برای فراگیری و ضرورت گسترش بهداشت و درمان باعث شد تا این دانشکده زیربنای توسعه دانش پزشکی و ارتقای سلامت در شرق کشور باشد. ایمان راستین،  اشتیاق به آموختن،  وطن دوستی  و شوق خدمت به مردم و تحمل سختی‌های فراوان پیشگامان و پیشکسوتان فرهیخته‌ای چون دکتر جمال‌الدین مستقیمی،  دکتر احمد شاهین‌فر، دکتر مرتضی شیخ و صدها از این نام آوران و بزرگانی است که باعث شد تا به سرعت دانش پزشکی در کشور و به تبع آن در استان خراسان توسعه یافته و با فراهم شدن زیرساخت‌ها و افزایش دانشجویان، این دانشکده به جایگاهی ممتاز در کشور دست یابد.

در حال حاضر تربیت هزاران نفر در حوزه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی از متخصص گرفته تا کادر درمانی، موجب شده است تا این دانشکده به یکی از ارکان نظام سلامت در کشور تبدیل شود و اکنون  این دانشکده با 9 بیمارستان آموزشی،  بیش از 600 عضو هیات علمی و2500 دانشجوی پزشکی و همچنین  1000 دستیار تخصصی و فوق تخصصی و 900 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در گروه‌های 45 گانه پایه و بالینی، جزو سه دانشگاه بزرگ و برتر کشور محسوب می‌شود.

همچنین بیش از 70 درصد از آموزش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان رضوی بر عهده این دانشکده بوده و نقش عمده‌ای در پاسخگویی به نیازهای درمانی در شرق کشور و ارجاعات فراوان از شهرها و استان های همجوار ایفا می‌نماید.

این دانشکده همواره خود را  به تربیت پزشکانی متعهد، متخصص و مسئولیت پذیر نسبت به رنج های مردم پایبند می داند. و برای دستیابی به این هدف از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد و قطعا آنچه که امروز به آن دست یافته است محصول تلاش جمعی تمامی اساتید، مدیران، کارکنان و دانشجویان این مجموعه عظیم است که  در روزهای سخت فعلی کشور، اهمیت این تلاش و هماهنگی دوچندان و بیشتر شده است.  

این دانشگاه با وجود تمامی محدودیت ها و کمبودهای موجود آهنگ رشد علمی درخشانی را در سال های اخیر داشته است و کسب رتبه دوم در نظام بین المللی طبقه بندی تایمز در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی در کشور در سال جاری، شاهد این مدعاست، ادامه این روند رو به جلو و مقاومت جهت پیشگیری از هرگونه افت ناشی از شرایط تحمیل شده بر کشور بایستی هدف مقدس همگی ما باشد و این مهم تنها با ایجاد فضای مناسب توام با نشاط و امید میسر است. و اکنون ما برای دستیابی به این مهم  و رشد و شکوفایی و تعالی علمی و معنوی،  دست همه دانشمندان و فرهیختگان علاقمند و دلسوزان این کشور عزیز از پیشکسوتان گرفته تا جوانان پر انگیزه را به گرمی می فشاریم.

 

 

 

  • تاریخ شفاهی
  • معرفی دانشکده (تصویری)